čtvrtek 22. října 2015

Mis impresiones
Je vše to, co se o LA říká jen výmysl?
·         Že je hnusné a špinavé: jako všude najdete části, kde byste zůstat nechtěli, ale důležitý poznatek je spíš ten, že jej tvoří různá malá městečka, jejichž obyvatelé nějakým způsobem smýšlejí aspoň trochu podobně
·         Že je to povrchní město: ano, v jistém smyslu ano. Vzhled vám totiž může vážně pomoci (např. k nějaké práci), takže mu všichni věnují větší pozornost. Je to ale tak špatné? Plyne z toho totiž, že se můžete najíst zdravě prakticky kdekoliv hrozně snadno nebo si zacvičit jógu na každém rohu. Ale i tak nezapomeňte navštívit In-N-Out Burger!
·         Že jeho obyvatelé jsou dost falešní: asi jsem neměla dost času to posoudit, ale nejspíš ano. Na jednu stranu je hezké přijít někde nenamalovaná, rozcuchaná a spálená a slyšet i tak, že mi to sluší… Na druhou, podle mých přátel je prý těžké najít si zde opravdové přátele i opravdové partnerství.


Já jsem v Los Angeles našla lidi, kteří mě vážně rozesmávali celou dobu a snažili se mi ukázat nejlepší stránky města. Věděla jsem, že tohle je asi jediné místo na světě kromě Ostravy, kde si dokážu představit bydlet.Video zveřejněné uživatelem Ester (@ester9393),

What’s true about the LA myth?

·         That it’s ugly gigantic dirty city: as in every other city, in LA you can find neighborhoods where you wouldn’t like to stay in but what is really important is the structure of the city, meaning it appears to be composed of smaller towns with inhabitants that’re thinking approximately the same way.

·         That it’s superficial city: well, in some way, it actually is. Your looks can help you (for example to find a job) so everyone is paying more attention to it. But is it really such a bad thing? You can find healthy food super easily everywhere or just practice yoga in every corner. But don’t forget to visit In-N-Out Burger at least once J!

·         That their citizens are fake: although I didn’t have enough time to judge it, they probably are. On the one hand, it’s quite unusual and nice to come somewhere with no makeup, sunburnt and ruffled and to hear that I look good… On the other hand, my friends claim to be kinda difficult to find real relationship or friends here.
I was lucky enough to find people who made me laugh all the time and tried to show me the best aspects of the city. I knew this is probably the only place except of Ostrava where I can imagine to live. 
 

¿Qué es verdadero del mito de LA? 
·         Se dice que es una ciudad gigante y sucia: como en cada ciudad, en LA hay barrios en los que no queríais vivir. Lo que destaca claro es que está compuesto de unas ciudades más pequeñas, en las que sus habitantes piensan en la manera aproximadamente parecida. 
·         Que es una ciudad bastante superficial: pues, sí, en cierto modo se puede decir que es superficial. Vuestra apariencia os puede ayudar por ejemplo en la búsqueda del trabajo, entonces se la pone más atención que en otros países. ¿Pero es esto realmente tan mal? Imaginaos que podéis encontrar la comida sana fácilmente o hacer yoga en todas partes.
¡Pero no os olvidéis de comer por lo menos una vez en In-N-Out Burger!
·         Que sus ciudadanos son falsos: aunque no tuve mucho tiempo para juzgarlo, creo que sí. Por un lado, es muy agradable venir a algún sitio desmaquillada, despeinada y quemada y, aun así, oír que me vean guapa. Por otro lado, mis amigos me dijeron que es bastante difícil encontrar a una pareja o amigos.

Yo tenía mucha suerte en encontrar a la gente que me hacía reír todo el rato y que se esforzaba por enseñarme los aspectos mejores de la ciudad. Supe que esto era probablemente el lugar único dónde podría vivir si no fuera Ostrava.


 

2 komentáře:

  1. Dokonalosť ♥ Veľmi by som si chcela pozrieť LA a určite to aj uskutočním. Musí to byť zážitok :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj :), promiň, že odpovídám až teď. To věřím, určitě jdi za tím splnit si svůj sen! Nebudeš litovat :). Pokud tě budou zajímat mé další zápisky z cest, tak můžeš sledovat, jak pokračuju v jejich popisování. Hezký večer ;)

      Vymazat