neděle 22. listopadu 2015

Grand CanyonBěhem smutných dní jako jsou tyto, ráda vzpomínám na ty chvíle, kdy stojí zato žít. Třeba ty, kdy je vaší největší starostí válet se u bazénu na střeše v Las Vegas a objednat si výlet do Grand Canyonu. Nejlevnější způsob, jak se dostat k South Rim (nejznámější části) bylo přes http://www.grandcanyontours.com/ a nemohla jsem si stěžovat. Během pár hodin vše zařídí a ráno Vás vyzvednout přímo v zadním vchodu Stratosphere. Cesta byla zvláštní a dlouhá. Minulo nás několik pásem počasí, od největších veder po trochu deště přímo v Grand Canyonu. Měli jsme zajištěný oběd a během něj vznikl stůl single lidí z celého světa, všichni se vydali podniknout tzv. „typical west coast thing“. Kousek jsme se projeli i po slavné Route 66, jež končí v Santa Monice. Hned po vjezdu do národního parku Grand Canyon jsme spatřili jeleny wapiti (elks, snad to překládám dobře J ). Když poprvé spatříte Grand Canyon, připadáte si jako malý mraveneček a hned po tom Vám naběhne husí kůže z toho, co jsou někteří lidé ochotni udělat pro dobrou fotku. Je to úžasný pohled, jeden z těch, který by měl každý spatřit, pokud má možnost. Mám ráda města, ale příroda umí vyrazit dech. Měli bychom si jí více vážit.
Fotka zveřejněná uživatelem Ester (@ester9393),

Fotka zveřejněná uživatelem Ester (@ester9393),
During sad days like these I like to remind myself times that are worth living for. For example, those when your biggest trouble is loll about swimming pool in Las Vegas and book trip to Grand Canyon. The cheapest way how to get to South Rim (Grand Canyon’s most famous part) was with http://www.grandcanyontours.com/ and I couldn't complain to anything. In the course of few hours they are able to manage everything and pick up you in the back entrance of Stratosphere. We (me and a group of single people from all around the world) had a lunch and during our chat we found out we are all on the “typical west coast thing”. We were passing through various weather areas, from those hottest to rainy Grand Canyon. We went for a while on the famous Route 66 which ends in Santa Monica. Right after arrival to Grand Canyon National Park we saw elks. When you see Grand Canyon for the first time, you feel like a small ant and right away you get a goose bumps because of people who are not scared to do anything just to take a good picture. It’s an awesome view that everyone should see if he/she has a possibility do to it. I like cities but nature can take your breath away. We should respect it more.

Durante los días tristes como son los actuales me gusta recordarme los momentos cuando vale la pena vivir. Por ejemplo, los cuando tu problema mayor es tumbarte al lado de la piscina y reservar el viaje a Grand Canyon. La manera más barata para ir a South Rim (la parte más famosa del Grand Canyon) era http://www.grandcanyontours.com/ y no tenía nada de quejarme. Mientras pocas horas te arreglan todo y después te recogen en la puerta trasera de Stratosphere. Conocí a mucha gente single de todo el mundo que viajaban la misma ruta por West Coast como yo. Comimos el almuerzo juntos y continuamos un rato por la famosa Route 66 que termina en Santa Monica. Pasamos por varias zonas del clima, de las más calientes hasta el lluvioso Grand Canyon. Cuando llegamos al parque nacional de Grand Canyon, vimos a los ciervos canadienses. Cuando veis el Grand Canyon por primera vez, os parece que sois las hormiguitas y después de esto te da escalofrío la gente loca que es capaz hacer todo solo para tener una foto buena. Es una vista alucinante que todo el mundo debería ver si tiene la posibilidad. Me gustan las ciudades, pero la naturaleza te puede cortar la respiración. Creo que tenemos que respetarla más.

4 komentáře:

 1. Souhlasím, lidé by si měli té přírody vážit mnohem více..
  Poslední měsíce, pokud máme možnost, tak utíkáme za Prahu. Když jsme někde mimo republiku, snažím se najít alespoň chvíli, kdy můžeme utéct i někam do přírody.
  O Grand Canyonu se mi zdálo už tolik snů..jednou to přijde, doufám, že to bude už brzy =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna čtu Tvůj příspěvek o Oslu :). Grand Canyon ani nemůže nikoho zklamat snad, ale teď jsem viděla i další jako Antelope Canyon nebo Valley of Fire a právě kvůli nim by se asi vyplatilo být ve Vegas nebo poblíž déle :).
   To je hezké, chybí mi česká příroda a podzim... Viděl jsi, co se děje v těch pralesech, kde sázejí palmu olejnou? :/ To mi trhá srdce.

   Vymazat
 2. Páni to je nádhera!! Doufám že se mi někdy splní sen a Grand Canyon také navštívím! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti líbí :). Určitě jo! Nic není nemožné a hned jak se ti naskytne možnost, určitě jeď! ;)
   Hezký večer :)

   Vymazat